Výběr štěněte

Kdo uvažuje o štěněti tosy, neměl by podcenit jeho výběr. Je to plemeno natolik finančně náročné (kvalitní strava, veterinární péče, větší pelíšek, větší miska, větší obojek než by jste pořizovali malému psovi ) po celý svůj život, že by pořizovací cena štěněte neměla být rozhodujícím faktorem.

Při vybírání vhodného štěněte se proto nenechte odzbrojit jejich jednoznačnou roztomilostí. V první řadě se podrobně zajímejte o linie chovu a o to, jestli se u předků neobjevily nějaké zdravotní obtíže, případně jaké. Poznejte místo, ve kterém bylo štěně odchováno.

Štěně by mělo být čilé, veselé s čistou srstí v perfektní výživové kondici.

Ideální je, když štěňata vyrůstají společně s matkou přímo v prostředí rodiny, kde se setkávají s různými podněty a jsou v úzkém kontaktu s lidmi a vytváří si tak od útlého věku kladný vztah jak k dospělým, tak k dětem.

Zajímejte se také o rodiče štěňat, o prostředí v kterém žijí, chtějte znát jejich zdravotní stav (výsledky vyšetření na dysplázii) a vyptávejte se na jejich povahu.

Neberte si štěně nikdy dříve jak ve věku 8 týdnů.Dřívější odběr štěněte od chovatele je velkým rizikem rozvoje poruch chování.

Štěně by mělo odcházet od chovatele v dobrém zdravotním stavu, odčervené, očkované, očipované, navyklé na tuhou stravu – maso, či granule.

 Webdesign for breeders

© 2014 TOBIGERI kennel. Tvorba stránek pro chovatele